הבגידה

טופי והבובה

לפני מספר ימים תפסתי את טופי, כלבי הנאמן והיועץ האסטרטגי של shortcuts מאונן עם הבובה שלו על הספה בסלון, למרות שהוא יודע בבירור שאסור לו להיות על הספה הזאת. עד כאן ניחא, אין סיפור, אלמלא הפרט השולי הבא: טופי מסורס. כן כן, אותם אשכים אשר הייתי צופה בו בקינאה מלקק אותם בהנאה הוצאו מגופו והונחו אחר כבוד במיכל לסילוק פסולת רפואית. ובכל זאת הנס הרפואי ההוא התרחש. כנראה שהיצר בטופי מאוד חזק. ואולי זו האוירה המינית המשוחררת הנהוגה אצלנו בבית. לזכותו יאמר שהבובה הזו מצויה בביתנו זמן רב ולמרות שהיא כבר מרוטה, טופי מתעניין רק בה, למרות שניסינו להחליפה מספר פעמים ולהציע לו אחרת, כולל בובת תנין עם חספוס בגב (for extra pleasure). הוא לא מגלה עניין.
ועוד מילה על ההליך הרפואי. עד אותו יום הייתי בטוח שהסירוס הינו קשירה של צינור הזרע או משהו כזה, אולם מתברר שההליך כולל את הסרת האשכים באופן מוחלט. אני מניח, כאמור, שהאשכים ז"ל הונחו במיכל לסילוק פסולת רפואית כמקובל. לא סביר, למשל, שהוטרינר טמן אותם בחצר המרפאה מתוך כוונה שיצמח שם עץ של גורים מזן קואליר קינג צארלס. אולם במידה ונעשה כן, ואכן צמח עץ והניב פירות, אני דורש שיועברו אלי חלק מן הגורים. רוצה לומר, אני אולי תמים, אבל לא פראייר.

נושא אחר. השבוע ניסיתי לחבר את העכבר ללאפטופ. עשיתי זאת בהיסח דעת ולאחר ששני נסיונות לא צלחו הסבתי את תשומת ליבי והתברר לי שניסיתי לחבר לשקע ה HDMI ולא לשקע ה USB. הטעות תוקנה והכל עובד אבל הדבר עורר בי מחשבה. מדוע אנשים מסוימים אשר נטייתם בניגוד לדרך הטבע, ואשר נגדם, אגב, אין לי דבר וחצי דבר, נחשבים בחוגים מסוימים לחיה מוגנת, בעוד אחרים הפועלים ע"פ היצר הטבעי שלהם נחשבים  באותם חוגים לסוטים? הרי בואו נודה על האמת. המונוגמיה כבר מזמן פשטה את הרגל. אם נשפוט על פי כמות הזוגות שמתגרשים ועל פי כמות הבגידות ו/או הפלירטוטים שרצים בין זוגות שאינם גרושים. הדבר כל כך שגור שאני מתפלא ששערוריות מין עוד תופסות כאלו כותרות. מצד שני, אם היו לאנשים חיי מין משל עצמם, אולי הם היו עסוקים פחות בחיי מין של אחרים.

מה עוד קרה השבוע? אה.. נתבשרנו שעוד ניצב נחקר בחשד להטרדה מינית. גם שורת הניצבים המטרידים לא הייתה נחשבת בעיני לכזה סיפור גדול אלמלי שני אלה:

1. מדובר בחבורה של אימפוטנטים.

2. הטרדה מינית היא סיפור אחר. "כל עולמנו סובב סביב הסקס, מלבד הסקס עצמו, הסקס קשור בכוח", כך על פי אוסקר ויילד, או לפחות ע"פ פרנסיס ג'יי אנדרווד (בית הקלפים). הטרדה מינית הינה מעבר לאקט המיני המטריד. היא קשורה לניצול יחסי מרות, סחיטה וחדירה למרחב המוגן של המוטרדת הרבה מעבר למיניות שכן יש שם גם פגיעה באמון ופגיעה בביטחון התעסוקתי. גם אם ההטרדה היא פלירטוט בלבד, המוטרדת בדרך כלל לא נמצאת במצב שהיא יכולה לסרב באדישות ולצאת ללא פגע.

ולמה אימפוטנטים? פשוט מאוד. לפני שנים רבות הגשתי תלונה במשטרה בגין גניבת אופניים. מאז, לצערי, הגשתי תלונות נוספות בגין עוולות אחרות שנגרמו לי ואשר הנן חמורות יותר, ובעלות יותר עניין לציבור, מאשר אותו זוג אופניים. על כן פילאי בעיניי שעניינים שלא הוגשה בגינם תלונה וקרו רק השבוע מתבררים לפני תלונותיי ההן אשר לא נבדקו ולא טופלו עד עצם היום הזה. אני מדבר כמובן על פרשת ינון מגל והציצים (והטוסיק, עדיף לומר טוסיק) המחרמנים. למרות שה"מתלוננת" בחרה לא להתלונן וטענה חזור וטעון כי היא לא נפגעה וכי היא לא מתכוונת להגיש תלונה במשטרה וכי הפירסום הוא מאין חובה עיתונאית וזכות הציבור לדעת. בחרה המשטרה לחקור. אז שוטרים יקרים, אם כבר לחקור מבלי שנתבקשתם, אז עד הסוף בבקשה. לדוגמא האם הפוסט פורסם על דעתה של רוטנר בלבד או שאולי מישהו עודד אותה לעשות כן? האם זה היה ספונטאני או שיש יד מכוונת? האם היא כתבה לבד או שמישהו ערך, יעץ או עשה הגהה? מי קשור למי, מי מכיר את מי? מי מפסיד ומי מרויח? כי אני לא יודע למה, אבל יש לי תחושה שהסיכוי שמסתובבים בעולם גורי קואליר שגדלו על עץ שנבט מזרע שזלג באקראי מאשכו הכרות של טופי רב יותר מאשר הסיכוי שהפרשה הזו צצה פתאום ללא יד מכוונת. ואם אכן התברר שהיתה יד מכוונת האם זה לא מספיק חמור כדי שיוגש כתב אישום?

עד כאן בהקשר הקרימינאלי. אבל יש עוד הקשר מעבר לצד הפלילי. מדובר כמובן בבגידה. אשר בעיניי לפחות היא דבר חמור לא פחות. ומה זו בגידה? כאשר אדם פועל כנגד ערכים המקובלים בסביבתו ואשר אחרים מצפים ממנו לפעול על פיהם. לדוגמה גבר כינון אשר מפלרטט (ואולי יותר) מאחורי גבה של אישתו יחשב כבגידה אם נניח שלו זו הייתה יודעת, הדבר לא היה לרוחה. רחלי לעומתו אם היא מפלרטטת לא נחשב כבגידה כי משתמע מדבריה שבעלה מודע לפלירטוטים ולאופיה והדבר לא מפריע לו.  עוד דוגמה ברשותכם, חנין זועבי על המרמרה מכעיס ומקומם אבל לא נחשב לבגידה בעיניי כי אני מלכתחילה לא מצפה ממנה להיות מזוהה עם ערכי הציונות. שלי יחימוביץ לעומתה אם הייתה חו"ח על המרמרה, היה נחשב לבגידה ושוב אדגיש, אמרתי שלי רק לצורך הדוגמה.

הרעות בעיניי היא ערך עליון, ולא רק בעיניי. יצחק רבין זכרו לברכה, ראה בה ככזו. בתקופה בה האשימו אותו כאילו הוא בוגד במולדת, בבואו לבחור שיר שיתנגן בעצרת בלילה הנורא ההוא הוא בחר בשיר הרעות. כשמדברים על תפיסת עולם לפעמים דברים מתערפלים, אני לדוגמה מחשיב עצמי לימני, אבל תומך בשתי מדינות לשני עמים (גם אם אחד מהם לא באמת עם). אני מחשיב את עצמי לקפיטליסט אבל מזהה את אי השויון והפערים כאיום המידי ביותר על הכלכלה הגלובלית. כי בחיים לא הכל שחור לבן. כשמדברים על ערכים הדברים אמורים להיות יותר ברורים. כי פה מדובר בדרך כלל בהחלטה שבאה מ"הבטן". אדם לא נוטה לפעול בניגוד לערכים שלו. ונשאלת השאלה, מהם ערכיו של אדם אשר סוגר חשבון עם מי שהחשיב אותו כחבר בנושאים כאלו רגישים דרך הפייסבוק?

האם זו לא בגידה?

 

 

 

סגור לתגובות.