לאן הגענו, שומו שמיים, כבר אי אפשר למצוא חנייה בארץ הזו

על מצוקת החנייה ומצוקות אחרות.

איש אחד מחפש חנייה בתל אביב, מחפש ומחפש ולא מוצא. בייאושו, נושא מבטו אל השמיים וזועק: "אלוהים, אם רק תסדר לי חנייה, בפעם הזו בלבד. לא אחטא עוד לעולם". בקושי סיים להוציא מילתו והנה, חנייה מתפנה, ממש מולו. מוציא האיש את ראשו מן החלון ואומר: "אלוהים, כבר לא צריך, הסתדרתי".

ועוד סיפור נחמד על אמונה:

"רוע לא קיים, או לפחות הוא אינו קיים בפני עצמו. הוא דומה לחושך ולקור – מילה שנוצרה ע"י האדם כדי לתאר את היעדר האלוהים. אלוהים לא יצר רוע. רוע הוא לא אמונה ואהבה, שקיימות כמו האור והחום. רוע הוא התוצאה של היעדר אהבת אלוהים בליבו של האדם. זה כמו הקור, שמגיע כאשר אין חום, או כמו החושך, שמגיע כאשר אין אור."מקור שהסתובב ברשת ויוחס לאלברט איינשטיין (להקשר המלא)

אם תשאלו אותי, אחת הבעיות של החברה הישראלית, היא אבדן האמונה באלוהים. הבעיה חמורה שבעתיים, שאותם חלקים בחברה, שאמונים על האמונה, ואף מקבלים שכר עבור כך, אבדו את אמונתם.

ואיך זה קרה?

פשוט מאוד, ברגע שהמאמינים, החלו להתייחס לאמונתם כאל עבודה.

אסביר: כשמתבוננים לעומק, מסתבר שמוח של אדם מאמין ומוח של אדם שאינו מאמין נראים כמעט אותו הדבר.

וכפי שאצלנו החילוניים, אנו נוטים להתייחס לעבודתנו באופנים שונים: יש הרואים בעבודתם שליחות, ומוכנים לעבוד יומם ולילה עבור שכר זעום, ויש העושים מלאכתם נאמנה ולא עושים מזה עניין, ויש כאלה, עובדים 8:00 עד 17:00 ולא לוקחים עבודה הביתה, ויש…, טוב, התמונה ברורה.

 image001

מימין, מוח של מאמין, משמאל מוח של מי שאינו מאמין, מצא את ההבדלים  – אילוסטרציה

ובראיית מקרו, יש חברות סטרטאפ קטנות המורכבות בעיקר מטיפוסים מהסוג הראשון. וכשהן גדלות מתווספים אליהן טיפוסים גם מהסוג השני, ואחר כך השלישי וגם כאלה, שאיך נאמר זאת בעדינות, לא כל כך טובים בעבודתם. וכשהחברה גדלה ונהיית מונופול ואינה תחרותית….

ישנם רבים, המאמינים בשרידותו של העם היהודי, למוד הסבל, בזכות האמונה באלוהים (וכאחד שנשוי לפולניה, אני יודע דבר או שניים על סבל :- ) ). אני לעומת זאת מאמין ששרידותם של יהודים אינה שונה משרידותם של חלזונות, דובי קוטב או כל זן אחר. אשר על סף כליה התנאי היחידי לשרידותם הנו הגיוון.

קשקשתי מספיק, אני מניח שמי שצריך להבין מבין.

חברה, תתחילו להתייעל.

רמז…

תחשבו כמו סטרטאפ

www.shortcuts.co.il

כל הזכויות שמורות:

אהבת? שתף עם מישהו שאתה אוהב. לא אהבת? שתף עם מישהו שאתה שונא 🙂

2 תגובות

 1. מאת יריב גדידי:

  לאחר ששוחחתי עם קוראים, נתבקשתי להבהיר:
  המסר לשני הצדדים:
  חילונים, המדע והקדמה לא שוללים אמונה. וכשם שפאר היצירה בטבע הוא תוצאה של גיוון ביולוגי, כך כוחו של עם בגיוון הדעות והזרמים.

  דתיים: מתחתם את החבל יותר מדי, צריך מעט לשחרר

  אם שני הצדדים יפנימו, ניתן לגשר על הפערים הכי גדולים
  איכשהו, לא נראה לי שזה מה שהולך לקרות ב4 השנים הקרובות

השאר תגובה