לדפוק את האלפיון העליון

porsha

בשנים האחרונות שנאת העשירים נהייתה כל כך טרֵנדית שלפעמים נראה לי שאם הייתי נעמד עם מגפון (לצעירים שלא זכו… מגפון=facebook) באיזו פינת רחוב וצועק "בואו נדפוק את העשירים", הייתי צובר לי עדת מעריצים, מי יודע אולי אפילו הייתי משחיל עצמי לכנסת.

מכיוון שהנושא כל כך מבוקש, ומכיוון שמפעם לפעם אני אוהב לחשוב על עצמי כאיש של פתרונות, אימצתי את מוחי הדל ואני חושב שמצאתי את הדרך. מדובר במהלך פשוט למדי שאם כולנו (עשירון שני ומטה בבקשה, מצטער, אין מקום לכולם) נאמץ וניישם. אין סיכוי שהוא לא יעבוד. אז קדימה לדרך, להלן המהלך.

שלב א' מושגי יסוד

כדי שנוכל לדפוק את העשירים במגרש שלהם, אין ברירה, חייבים לדבר בשפה שלהם. למזלנו הרב, מתברר ששפת העשירים די דומה לשלנו, למעשה אין הרבה מילים שהם מכירים ואנו לא, כך שמלאכתי קלה הפעם.

מושג ראשון: חוק המספרים הגדולים. מושג פשוט למדי שמדבר על ממוצעים, וליתר דיוק, אם אני נותן דוגמא שהעשירים הם בממוצע כך וכך, ואתם מכירים שלושה עשירים ואחד מהם לא תואם את הדוגמא, זה בסדר, אבל אם הייתי מדבר על המון עשירים, אז ברור שיש יוצאים מן הכלל אבל הרוב, בהנחה שהדוגמא נכונה, ינהגו על פי הכלל.

מושג שני ואחרון (!!!): כסף, כסף זה הדבר הזה שכאשר אנו נכנסים לחנות וקונים משהו, אנו מעבירים לידי המוכר בתמורה. נכון?

אם עניתם כן לשאלה האחרונה, אז תרשו לי להפתיע אתכם, אתם לא דוברים את השפה, אבל אל דאגה, בשביל זה אני כאן.

ההגדרה הנכונה של המושג כסף, בשפת האלפיון העליון הפעם: כסף זה הדבר הזה שכאשר נכנסים אליי לחנות וקונים משהו. מעבירים אליי בתמורה.

זהו, אנחנו מסונכרנים, לדרך…

שלב ב' הבנת התהליך

וכשאני אומר תהליך, אני מתכוון לתהליך זרימת הכסף. מאיפה, לאן? סבלנות….

מאיפה מגיע הכסף? מעבודה כמובן… אם אתם שייכים למעמד הביניים. אם אתם אלפיון עליון לעומת זאת, הכסף זורם אליכם כדיבידנד מן החברות המוצלחות שבבעלותכם. ותרשו לי להזכיר שהכל בממוצע, יש שכירים עשירים ויש עצמאיים עניים אבל בקצוות, אלפיון עליון הם בעלי החברות הגדולות במשק אשר מוכרים לנו את מרכולתם.

אבל כזכור, הכסף שהגיע אלינו, מעמד הביניים, הגיע מעבודה, והיכן אנו עובדים? בחברה X או Y  ששייכת…? נכון, לאיזה אלפיון עליון כמובן.

התהליך, אם כן של זרימת הכסף הוא דו כיווני, כסף זורם ממעמד הביניים אל האלפיון העליון דרך המוצרים שאנו קונים. וכסף זורם מהאלפיון העליון אל מעמד הביניים דרך השכר. המילה זורם אולי לא נראית כל כך הולמת כשאנו מסתכלים בתלוש, אבל כשהכסף יוצא לדרך, תאמינו לי, הוא יוצא בזרם חזק, הסיבה שאלינו מגיע רק זרזיף היא שהנהר האיתן ההוא מתפצל להרבה מאוד יובלים קטנים.

אני מתחיל לשעמם את עצמי, אז לפני שאני מגיע לפואנטה, משפט אחרון בבקשה.

כשמדברים בתקשורת על הרחבת הפערים החברתיים. והתגברות העוני, זה אומר שהכסף זורם לכיוון ההוא בקצב יותר מהיר מאשר הוא זורם משם לפה. וכשלא מדברים על הרחבת הפערים וכו' אז הזרם השני גובר.

ועכשיו, לשיטה…

דמיינו לעצמכם מֵיכל מים עם שני ברזים, אחד ממלא והשני מרוקן. מסמנים קו אדום, כאשר המים מעליו, משמע הזרם פנימה חזק יותר. על הברז הזה אין לנו שליטה. כאשר המים יורדים מתחת לקו, משמע הזרם החוצה גובר. השליטה על ברז זה בידנו, סוגרים טיפה עד שהמשבר חולף.

המיכל הזה הוא חשבון הבנק שלנו. כאשר הוא בפלוס, הזרם פנימה חזק יותר, אנו דופקים את האלפיון העליון. וכאשר הוא במינוס הזרם החוצה מנצח, כלומר האלפיון העליון דופק אותנו.

שורה תחתונה, אם יש לכם כסף, תיקנו, תשתוללו, טִרפו את החיים, ואם אין לכם כסף, תשלטו על ההוצאות שלכם. ברגע שתבינו איך עושים את זה… גלו לי בבקשה. גם אני רוצה.

עד כאן להפעם.

שיהיה לכולנו רק טוב.

בפעם הבאה, כמובטח, צדק חברתי

אחר כך, לא יודע נראה מה יבוא.

www.shortcuts.co.il

כל הזכויות שמורות

נ.ב. לאלה מביננו שלא כל כך מתחברים לשיטה אבל בכל זאת, מטוב ליבם, מאחלים לעשירים רק רע, תרשו לי לומר, ובאנגלית זה נשמע יותר טוב

Be careful what you wish for

אהבת? שתף עם מישהו שאתה אוהב. לא אהבת? שתף עם מישהו שאתה שונא 🙂

סגור לתגובות.