משפט שלמה – נאה דורש, נאה מקיים.

הפור נפל, השופט אטינגר-נחשון, אשר באמירה אומללה אחת (על מה חשבת כבודו? חתיכת אידיוט!) חרץ את גורלו והודיע על פרישתו.

שרת המשפטים, ציפי לבני, מסרה היום בתגובה: "זהו הצעד הנכון. פרישתו של השופט מוכיחה כי פעולה משותפת מהירה, נמרצת ולא מתלהמת של הממונים וגוף הפיקוח היא הדרך הנכונה לטפל במי שפוגעים בהתנהגותם הפסולה באמון הציבור במערכת אכיפת החוק והמשפט".

ואני אומר, יש לצפות משופט, שידע לשמור על פיו, הרי יצא לי כבר לשבת במשפטי תעבורה, ולפעמים האוירה בדיון נהיית קצת מבודחת, הרי בבני אדם עסקינן, ואם הדיון נסוב סביב השאלה הרת הגורל, אם האזרח שומר החוק צריך לקווצץ' את הקרטון לפני שמשליכו לאשפה, או להמתין ליום הנכון בשבוע ולהשליכו למיחזור? (דיון טיפוסי לו הייתי עד בבית דין לעניינים מקומיים) ניתן להניח כי האוירה המבודחת יכולה להוביל לפליטת פה אומללה (על מה חשבת כבודו? ואתה קורא לעצמך שופט?).

אם תרשו לי לסכם למילה אחת את אמירתה של שרת החוץ, ואת אמירתי שלי מן הפסקה הקודמת…

מקצוענות, מקצוענות, מקצוענות.

אני חושב שנכון לדרוש מן היושב על הכיסא הרם כ יינהג תמיד באופן מקצועי, יכבד, יפסוק נכון, לא יטה. ולא יוטה, יבחן כל ראיה בכובד ראש, ולא יתן לראשו להיות סחרחר, וחלילה שבעל דין לא יחשוב שדינו הוטה בגלל חינניותה של התובעת ותו לא.

אבל אם במקצוענות עסקינן, אז אם יורשה לי,

ניתן לצפות מתובעת שתישיר מבטה אל השופט ותעיר לו: "כבודו….," ולא תצא בבכי מן האולם – מקצוענות

ומשרת המשפטים הייתי מצפה שתקפיד על ההליך הראוי, שיקח בחשבון, האם מדובר באמירה אומללה (כבודו, אני במקומך הייתי הולך להיבדק!) אחת? או שמא זהו הלך הרוח באולמו של השופט שלמה? אשר כשמו כן הוא האיש בעל 1000 הנשים. ושההליך יקח בחשבון את ההסטוריה השיפוטית, ואת האוירה שהייתה באולם, אולי ניתן להסתפק בנזיפה והתנצלות (אין לי מושג מה היה שם, אני ניזון מן העיתונות).

הייתי מצפה משרת המשפטים שתנהג באופן אובייקטיבי, ולא ע"פ הלך הרוח הציבורי. או במילה אחת….

מקצוענות, מקצוענות, מקצוענות.

או בקיצור, נאה דורש, נאה מקיים.

 

לפירסום בגלובס (בין היתר…)

השופט שאמר לתובעת "מוצאת ז' מהר" פורש מכס השיפוט

שופט בית המשפט לתעבורה בפתח-תקווה, שלמה אטינגר-נחשון, הודיע לנשיא העליון אשר גרוניס כי החליט לפרוש באופן מיידי ■ בעקבות זאת משכו גרוניס ושרת המשפטים לבני אתהתלונה שהגישו נגדו לנציב תלונות הציבור על שופטים

 

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000839881

סגור לתגובות.