בעיית העובדים הזרים – Intel inside

intel inside

בעיית העובדים הזרים מאיימת על המשק כולו והיא חמורה ממה שנהוג לחשוב.

אלי ישי כבר לא בממשלה ויש חשש שמלחמתו בעובדים הזרים תוותר ללא מצביא, על כן, עבדכם הנאמן נרתם למלא את החלל החסר.

כידוע, העובדים הזרים מהווים מפגע למשק, מעבר למחלות, פשיעה, לכלוך. מדובר גם במפגע כלכלי לכל דבר. שהרי העובדים הזרים חוסכים את שכרם כדי לשולחו לארצותיהם, למשפחתם, ובכך שכרם אינו תורם להנעת הכלכלה, אלא בבחינת כסף שבורח מן הארץ. על כן יש לשימם בגטאות, להעלות על אניות ולשלחם מכאן וטובה שעה אחת קודם.

אבל רגע, יש עוד.

ומה עם העובדים הזרים המאיישים את משרות ההייטק? אלו אמנם אינם אונסים קשישות, אבל עדיין משכורתם היא בבחינת כסף הבורח מן הארץ. אני מדבר על הודים, פקיסטנים, ועוד שמאיישים את משרות ה QA בחברות הייטק ישראליות רבות בעבודה מרחוק. בעייתם של ההודים קשה במיוחד, שכן הם מדברים אנגלית שוטפת אך במבטא כבד, ולא ניתן להבין מילה ממה שהם אומרים. הפתרון לבעיה זו פשוט אגב, חותכים את הכבלים התת ימיים המחברים את ישראל לרשת האינטרנט ובא לציון גואל.

תמתינו בבקשה, יש עוד.

ומה לגבי עובדי ההייטק הישראלים, אשר הנם בבחינת עובדים זרים בחברות אמריקאיות כגון IBM, oracle, vmware, facebook, google ו אינטל (הבנתם, Intel inside)? הרי עובדים חרוצים ויצרניים אלו, אינם תורמים לתמ"ג. משכורתם אמנם משולמת בארץ כולל המסים החשובים, אבל המוצרים שלהם (להלן התוצר – ה 'ת' של התמ"ג)מייצרים רווח לחברות אמריקאיות, והמס על כך משולם בארה"ב. על כן יש להוציא מכתבי התראה לכל אותן חברות. שהן נדרשות לפנות את הבניינים היפים שהן מאכלסות תוך 30 יום, or else….

טוב נו…

לבעיות האמיתיות שתארתי כאן קוראים גלובליזציה. והן אינן פתירות. הן בעצם גם לא באמת בעיות כי אם המציאות החדשה השוררת בעולם כולו כבר למעלה מעשור או שניים. אז לחכות רגע עם האוניות, חיתוך הכבל התת ימי ומכתבי ההתראה. אבל חשוב שנבין, איפה הכסף.

בפוסטים הקודמים, לדפוק את האלפיון העליון ו A+B = עסקים קטנים תיארתי את תהליך זרימת הכסף מריקי כהן לעידן עופר (עידן, שמעתי שאתה עוזב, חבל…). אבל כשמוסיפים גלובליזציה למשוואה אז הבעיה מחמירה (כל iphone שנרכש בישראל מעשיר את סטיב ג'ובס ז"ל)

keep it simple stupid

תמשיכו לקנות, לבלות ולעשות חיים, אבל שימרו על חשבון העו"ש שלכם מאוזן ולא תצטרכו לצאת לרחוב פעם בכמה שנים ולזעוק צדק חברתי

שמח שיכולתי לעזור,

אל תשכחו לשתף…

www.shortcuts.co.il

סגור לתגובות.