תתנו לו צ'אנס, הוא שר מהלב

יאיר לפיד שר אוצר מהלב, בבת אחת הציבור שלו קם עליו, רוצה לאכול אותו. ואני אומר: "יאיר, זה לא אישי נגדך, הם פשוט צריכים מישהו לשנוא, מי כמוך מבין את זה?"

כל מי שעוקב אחרי החדשות אולי שם לב לתופעה. הציבור הישראלי צמא לשעיר לעזאזל, מישהו שאפשר להוציא עליו את את כל החרא. ובמדינה כמו שלנו תמיד יש חרא.

כל מי שהכיר אותי בקיץ 2011 יודע שאיך שהתחילה המחאה, אמרתי: "הנה המיתון מגיע". אחר כך טולטלו כמה חברות: תנובה, חברות הסלולר. אחר כך ביבי לא הצליח להעביר תקציב, פוליטיקה חדשה, הווה.

עוד לפני שפורסמו הגזירות, ראינו פרומו, בדמות משבר בנק לאומי, אשר מסופקתני אם אחד המפגינים והמתלהמים יודע להגיד מה ההשפעה של הסדר החוב ההוא עליו, או מה הסכנה באי כינונו.

ואיך ניתן לשכוח את נאומו הראשון של שר האוצר בכנסת: "המדינה סיימה לקבל מכבודו הוראות".

בין לבין ללא קשר למצב הכלכלה רקדנו קצת על דמו של עמנואל רוזן.

עכשיו פורסם התקציב, והתבערה פרצה.

ואני לא מבין כלום, אז אני שואל?

יכול להיות שאנשים כל כך שכחו לחשוב בכוחות עצמם, שהם מוטים כל כך בקלות?
יכול להיות שמישהו, ממרחבי הפייסבוק, מערבב ובוחש, מסית ומתסיס?
יאיר לפיד, אשר רק לפני שבוע הוכתר "ראש הממשלה הבא", כבר לא אדם ישר? חכם? כבר לא משלנו מעמד הביניים? האדם העובד (אולפן שישי, גם כן עבודה)?
היכן הקונספירציה? לפיד קשר עם עיני? נשאר לבדו בחדר עם נער אוצר(מה זה הביטוי הזה) וקרה מה שקרה?

חברים תרגיעו, רגע אחרי שתגמרו לשרוף את המועדון יוגש לכם החשבון.

הרי לכם שני תרחישים אפשריים:

תרחיש ראשון:
הגזרות הכלכליות מקטינות את כמות הכסף, הגרעון מחריף מעט, המשק מתכווץ מעט אך לא קורס, תמלוגי הגז מתחילים להגיע, תהליך מדיני פותח אופק כלכלי, הורדה בהוצאות הביטחון השוטף, מעבר לצמיחה.

תרחיש שני: 
הגזרות הכלכליות מקטינות את כמות הכסף, הגרעון מחריף מעט, המשק מתכווץ מעט, הציבור יוצא אל הרחובות, נוצרת אוירה ציבורית של משבר, המיתון מחריף, בתוך כל הכעס, דתיים/חילוניים/מתנחלים כל צד רוצה שיקצצו לאחר, לא ניתן לקדם תהליך מדיני. תמלוגי הגז לא מכסים את נזקי תגובת השרשרת של המיתון (מיתון הוא מצב פסיכולוגי של עם) המיתון מחריף, מקשה על המשק לעבור לצמיחה.

רוצה לומר:

אני בטוח שיש דברים שנעשו שיכלו להיעשות יותר טוב. ועדיין, תנו צ'אנס, לנציג שלכם, לעשות את הטוב ביותר שהוא יכול למענכם. יאיר עושה את הדבר הנכון, יצליח לו או לא? זה לא בידיו, זה בידכם.

לא יודע מה קשור, אבל אני מקדיש ליאיר לפיד את השיר
"שר מהלב"

 

 

סגור לתגובות.